• Vlasová kozmetika

• Skolsky vzdelavaci program - vlasova kozmetika.(pdf)

Ucebny plan - 6426 L vlasová kozmetika.(pdf)

Kód a názov študijného odboru:

6426 L vlasová kozmetika

Dĺžka štúdia:

2 roky

Forma výchovy a vzdelávania:

Denné štúdium pre absolventov trojročných učebných odborov

Poskytnutý stupeň vzdelánia

Úplné stredné odborné vzdelánie

Nevyhnutné vstupné požiadavky na štúdium:

Stredné odborné vzdelanie v príslušnom odbore vzdelávania a splnenie podmienok prijímacieho konania

Spôsob ukončenia štúdia:

Maturitná skúška

Doklad o získanom stupni vzdelania:

Vysvedčenie o maturitnej skúške

Doklad o získanej kvalifikácii

Vysvedčenie o maturitnej skúške

Možnosti pracovného uplatnenia absolventa:

Absolventi študijného odboru vlasová kozmetika(64 Ekonomika a organizácia, obchod a služby II) sú pripravení na samostatný výkon v kadernických a kozmetických salónoch ako radoví pracovníci, riadiaci pracovníci strednej úrovne alebo sa môžu uplatniť ako súkromný podnikatelia v menších firmách, v prevádzkách televízie, v divadlách , kúpeľných zariadeniach, v hoteloch ako aj v predajniach s kaderníckym a kozmetickým tovarom.

Možnosti ďalšieho štúdia

Pomaturitné štúdium. Študijné programy prvého alebo druhého stupňa vysokoškolského štúdia alebo ďalšie vzdelávacie programy zamerané na rozšírenie kvalifikácie, jej zmenu alebo zvýšenie.

Charakteristika absolventa :

Absolvent tohto študijného odboru je kvalifikovaný zamestnanec, schopný samostatne pracovať v oblasti kaderníctva a vlasovej kozmetiky, v kozmetických salónoch. Absolvent získa odborné a praktické vedomosti a schopnosti potrebné pre výkon v kaderníckych službách, so zameraním na posúdenie kvality vlasov, vlasovej pokožky, používania vlasových kozmetických prípravkov s ovládaním základných kaderníckych postupov a technológie pri tvorbe zložitých spoločenských a večerných účesov, s použitím vlasových doplnkov, s prevedením úpravy účesu vysoko náročným spôsobom, podľa schematického zobrazenia predlohy, s využitím nových pracovných techník v kaderníckej praxi. Získa odborné a praktické vedomosti a zručnosti v oblasti pleťovej kozmetiky, ošetrení pleti, rúk, nôh s využitím kozmetických prístrojov , pri manikúre a pedikúre. Vie odbore komunikovať so zákazníkom, získa veľmi dobré komunikačné zručnosti v oblasti zvoleného cudzieho jazyka a pod.

• Stredná odborná škola, Jarmočná 108, Stará Ľubovňa
      • sekretariat@sosjsl.sk
      • PaedDr. Vladimír Buvalič 052/71 643 14 +421 910 938 849 vladimir.buvalic@sosjsl.sk
      • RNDr. Peter Petrík 052/71 643 13 +421 910 946 798 peter.petrik@sosjsl.sk