• Lesná výroba

• Skolsky vzdelavaci program - lesna vyroba.(pdf)

Ucebny plan - 4579 F Lesna vyroba.(pdf)

Dĺžka štúdia:

2 roky

Forma výchovy a vzdelávania:

Denné štúdium

Poskytnutý stupeň vzdelania:

Nižšie stredné odborné vzdelanie

Nevyhnutné vstupné požiadavky na štúdium:

Môže byť prijatý uchádzač, ktorý neukončil vzdelávací program základnej školy v poslednom ročníku alebo posledný ročník neukončil úspešne

Spôsob ukončenia štúdia:

Záverečná skúška

Doklad o získanom stupni vzdelania:

Vysvedčenie o záverečnej skúške

Doklad o získanej kvalifikácii:

Vysvedčenie o záverečnej skúške

Možnosti pracovného uplatnenia absolventa:

Ako zaučení pracovníci na výkon základných manuálnych pracovných činností v štátnych, družstevných a súkromných podnikoch, v lesnej výrobe, v rôznych službách súvisiacich so životným prostredím, ochranou a tvorbou krajiny, s výrobou a rozvojom vidieka.

Možnosti ďalšieho štúdia:

Na štúdium odboru vzdelávania, ktorého úspešným absolvovaním žiak získa stredné odborné vzdelanie, môže byť prijatý žiak až po úspešnom získaní nižšieho odborného vzdelania.

Charakteristika absolventa:

Absolventi učebného odboru lesná výroba sú zaučení na základné robotnícke profesie v odvetví Poľnohospodárstvo, lesné hospodárstvo a rozvoj vidieka. Základné kľúčové kompetencie im umožnia prípravu na výkon jednoduchých činností vo výrobných podmienkach pôdohospodárskej praxe a čiastočne v nevýrobných odvetviach. Absolventi sú schopní zabezpečiť manuálne činnosti bez použitia pracovného náradia, ako aj s jeho použitím, spočívajúce vo výkone jednoduchých činností pri technologických postupoch pestovania rastlín, drevín a v chovoch zveriny a pomocné služby v oblasti komunálnych služieb. Ovládajú jednoduchú obsluhu a nastavovanie mechanizačných prostriedkov, strojov a zariadení, príslušných technológií a základné práce pri ručnom obrábaní dreva. Majú pri práci na zreteli elementárne prírodovedné zákonitosti svojho odboru a vedia ich využiť najmä pri ochrane životného prostredia a ochrane lesnej zvery. Pracovné úlohy si vedia zabezpečiť s ohľadom na ekonomické hospodárenie s energiami a materiálmi pri dodržiavaní hygieny, bezpečnosti práce a ochrany pred požiarom.

• Stredná odborná škola, Jarmočná 108, Stará Ľubovňa
      • sekretariat@sosjsl.sk
      • PaedDr. Vladimír Buvalič 052/71 643 14 +421 910 938 849 vladimir.buvalic@sosjsl.sk
      • RNDr. Peter Petrík 052/71 643 13 +421 910 946 798 peter.petrik@sosjsl.sk