• Kuchár

• Skolsky vzdelavaci program - kuchar.(pdf)

Ucebny plan-6445 H kuchar.(pdf)

Kód a názov učebného odboru:

6445 H kuchár

Dĺžka štúdia:

3 roky

Forma štúdia:

Denná

Nevyhnutné vstupné požiadavky na štúdium:

Nižšie stredné vzdelánie a splnenie podmienok prijímacieho konania

Poskytnutý stupeň vzdelania

Stredné odborné vzdelanie

Spôsob ukončenia štúdia:

Záverečná skúška

Doklad o dosiahnutom vzdelaní:

Vysvedčenie o zaverečnej skúške

Doklad o získanej kvalifikácii

Vyučný list

Možnosti pracovného uplatnenia absolventa:

Kuchár pracuje prevažne v kuchynských prevádzkach hotelov, nemocníc, školského a závodného stravovania. Pracuje sa v prostredí vyšších teplôt a potravinových aróm a vôní, často i v zmennej prevádzke. Požaduje sa obratnosť prstov a rúk, chuťové a čuchové rozlišovacie schopnosti.

Možnosti ďalšieho štúdia

Vzdelávacie programy nadstavbového štúdia pre absolventov trojročných učebných odborov,

Špeciálne kurzy, ktoré umožňujú rozšíriť kvalifikáciu absolventov

Charakteristika absolventa :

Absolvent tohto učebného odboru je kvalifikovaný pracovník, schopný samostatne pracovať v oblasti spoločného stravovania, v reštauráciách, hoteloch, v ostatných zariadeniach spoločného stravovania a ako živnostník. Absolvent ovláda práce spojené so samostatnou prípravou pokrmov, pozná suroviny, nápoje a technológiu ich výroby, zásady uplatňovania gastronomických pravidiel, základné receptúry a technologické postupy bežných a náročných jedál, ovláda zásady bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, kultivované a spoločenské správanie, vie odborne komunikovať so zákazníkom. Absolvent môže vykonávať funkciu kuchára v reštauráciách, hoteloch a ostatných zariadeniach spoločného stravovania alebo ako živnostník, je kvalifikovaný a spĺňa podmienky na výkon práce v oblasti spoločného stravovania.

• Stredná odborná škola, Jarmočná 108, Stará Ľubovňa
      • sekretariat@sosjsl.sk
      • PaedDr. Vladimír Buvalič 052/71 643 14 +421 910 938 849 vladimir.buvalic@sosjsl.sk
      • RNDr. Peter Petrík 052/71 643 13 +421 910 946 798 peter.petrik@sosjsl.sk
      • Ing. Mgr. Miroslav Knap 052/71 643 18 +421 910 938 706 miroslav.knap@sosjsl.sk
      • Mgr. Anna Štucková 052/71 643 19 +421 911 913 355 anna.stuckova@sosjsl.sk
      • ziackaskolskarada@sosjsl.sk

• Okresné kolo vo futsale žiakov stredných škôl okresu Stará Ľubovňa
    •  Hodiny slovenčiny našich hotelierov trochu netradične
    • Školské kolo v stolnom tenise
    • Mladí hotelieri na zážitkovej ceste za poznaním
    • Deň PSK 2018
    • Naši budúci maturanti na prednáške Podnikanie vo sfére finančníctva od roku 2009
    • Študenti hotelovej akadémie na zaujímavom workshope v Prešove
    • Krajské kolo v cezpoľnom behu
    • Ocenená práca študentov a pedagógov SOŠ Jarmočná 108 v Starej Ľubovni počas XXVII. ročníka Ľubovnianskeho jarmoku
    • Práca  študentov študijného odboru hotelová akadémia  počas konferencie TRADIČNÁ STRAVA A STRAVOVANIE.
    • Úspech našich chlapcov v okresnom kole cezpoľného behu
    • EURES mladým  2018